POZOR!
Činnost ambulance až do odvolání přerušena.
Do konce května 2022 oznámím obnovení činnosti.
(Bližší informace byly v článku „Proč přerušuji činnost“)

telefon: 792 360 148 – bude až do odvolání nedostupný
e-mail: vcizek@volny.cz


Poliklinika – Místek,
8. patro
8. Pěšího pluku 85,
Frýdek‑Místek 73801

Cena vyšetření je uvedena u každé metody popsané níže
V době, kdy vyšetřuji pacienty, nezvedám telefony. Ozvu se na vaše číslo hned, jakmile to bude možné. Děkuji za pochopení.
​POZOR!

Žádné z níže uvedených vyšetření nenahrazuje lékařskou péči, kterou vám poskytuje váš ošetřující lékař (praktický či specialista). V žádném případě vás nebudu přesvědčovat, abyste přestal(a) chodit ke svému lékaři nebo abyste přestal(a) užívat některé léky. ​

V žádném případě vám nebudu slibovat, že některá z metod „zázračně“ vyléčí vaše potíže. Naopak: homeopatie i psychosomatika vyžadují váš aktivní přístup a trpělivost. Tyto metody mají za úkol pomoci pochopit příčinu nemoci, a zaktivovat vlastní obranné mechanismy.


 Jestli jste se dosud nesetkali s homeopatií, prosím, přečtěte si nejprve stránku „o homeopatii“ a pak se vraťte k objednávce vyšetření.

Homeopatie

Cena vstupního vyšetření: 800,- Kč

Co platíte:
pouze čas strávený „odběrem případu“ – to znamená, že budu podrobně zjišťovat anamnézu a veškeré vaše potíže a další informace potřebné k tomu, abych našel správné homeopatikum. Toto vstupní vyšetření trvá většinou kolem hodiny. Doporučení a homeopatikum nedostanete (až na výjimky) hned, ale až při brzké druhé návštěvě.

Co neplatíte (máte v ceně):

  • analýzu případu (provádím ji až po vašem odchodu, může trvat i několik hodin)
  • druhou krátkou návštěvu, při níž vám doporučím další postup a homeopatikum (i s radou, kde se dá sehnat)
  • třetí kontrolu většinou za 4 týdny po užití homeopatika

Cena čtvrté a dalších návštěv: 200,- Kč / půl hodiny – půlhodina většinou
stačí pro kontrolu.
Pro konzultaci ohledně nových potíží je nutná opět cca jedna hodina.


Bachovy esence a Schüsslerovy soli

Vstupní konzultace trvá půl hodiny až hodinu.

Cena vstupní konzultace: 300,- Kč
Konzultace provádí Alena Čížková

Celostní medicína

Jestli chcete poradit s nějakým zdravotním problémem, a nevíte jakou metodou zvolit, nezoufejte.
Medicína je jen jedna.Každý lékař by měl léčit celého pacienta, a ne jen jednu chorobu. V běžné praxi tzv. „vědecké“ medicíny to však nefunguje. Tak se stává, že pacient obchází šest různých ambulancí, každý lékař mu léčí jednu chorobu a těch šest lékařů si vůbec neuvědomí, že všech šest chorob má třeba jednu jedinou příčinu. Celostní medicína se snaží přijít na to, proč člověk onemocněl, a pomoci mu. Ale chce to zase čas, který v běžné ambulantní praxi chybí (je to způsobeno hlavně systémem odměňování zdravotnických zařízení – „honbou za body“).
Pokud se objednáte na vyšetření, proberu podrobně vaše potíže, a pak vám doporučím postup, o němž se budu domnívat, že je pro vás nejlepší.Může to být psychosomatika (doporučení k psychologovi), může to být homeopatie, ale může to být i čínská medicína, či jiný druh komplementární medicíny. Může to ale být i doporučení týkající se běžných medicínských postupů (vyšetření specialistou).
Cena vyšetření: 800,- Kč za konzultaci

Angiologie (cévní)

Podrobnější informace o mé angiologické praxi naleznete na stránkách www.vladimircizek.cz
V této ambulanci celostní medicíny nemám smlouvy s pojišťovnami, vyšetření si tedy plně hradíte.​Co mohu nabídnout nad rámec běžné cévní ambulance:

  1. opravdu podrobnou konsultaci vašich nálezů – jsem ochoten věnovat vám tolik času, kolik budete potřebovat (to v běžné ambulanci není možné) a vysvětlit vám vše jasně a srozumitelně, navíc v souvislostech s Vašimi ostatními problémy.
  2. znalecké posudky (jsem i soudním znalcem v oboru angiologie)

​Cena cévní konsultace: 600,- Kč / hodinu
Cena znaleckého posudku: individuální dle domluvy (podle složitosti případu)