POMOC PŘI NEDOSTATKU MINERÁLNÍCH LÁTEK.
ŽÁDNÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY.

 

Schüsslerovy soli

jsou součástí terapie z pohledu celostní medicíny. Je 12 základních solí, které potřebuje buňka ke svému fungování. Na trhu je spousta různých preparátů, které zásobují tělo minerály (hořčík, mangan, železo atd.)  Ne vždy je tělo schopno minerály v této podobě přijmout a správně vstřebat.

Schüsslerovy tkáňové soli působí přímo na funkci buňky, aby buňka byla schopna minerály z potravy, event. z doplňků stravy vůbec přijmout.

Vlivem životního prostředí rapidně ubývá přirozených minerálů v potravinách. Vlivem nesprávného životního stylu bývá deficit minerálů v buňkách velký a buňka ztrácí přirozenou schopnost minerály pojmout. Tuto funkci navrací Schüsslerovy soli svou kvalitou (ne kvantitou). Jsou totiž speciálně připraveny ředěním, podobně jako v homeopatii. Buňka na tento druh minerálu vstřícně reaguje a minerály se postupně do buněk vstřebávají.  Navíc jsou to vždy sloučeniny kyselo-zásadité, tedy optimálně vyvážené.

Podávání je obvykle dlouhodobé, ale u některých potíží je pocit úlevy již brzký.

Tablety jsou k dostání pouze v lékárnách (SÚKLem jsou schváleny jako doplněk stravy). Je domluveno s lékárnou Sagena, že je bude objednávat z ověřených zdrojů.

Jak zjistíme, které tkáňové soli člověk potřebuje?  Pohovorem s pacientem zjistím, jaké má potíže (např. suchá, popraskaná kůže, potíže s opakovanými záněty, nadýmání, extrémní pocení, zvětšené lymfatické uzliny, vyčerpání, neustálý hlad, nebo také stavy po zlomeninách, popáleninách atd.)  Pomoci při výběru správné soli mohou také některé symptomy, například extrémní chuťové preference pacienta. Důležitý může být i vzhled obličeje (barevné změny, otoky, typ vrásek). Někdy se projevuje nedostatek více solí najednou.

Používání Schüsslerových solí nenahrazuje lékařskou péči, ale mnohdy pomůže ještě dříve než člověk lékařskou péči potřebuje.

Toto je jen velice zběžná informace o Schüsslerových solích. Měl by s nimi pracovat pouze člověk, který absolvoval speciální kurs – jen tak lze zaručit jejich správnou indikaci.