Na koronavirus neexistuje zatím lék. Až bude (remdesivir možná brzy), začne se používat u nejtěžších případů. Lehké a středně těžké případy musí spoléhat na svou imunitu – to koneckonců potvrdil i primář infekčního oddělení, když se ho ptali na první tři vyléčené pacienty. Řekl, že se vyléčili sami.

Medicína umí jen tlumit závažnější symptomy (bolest, kašel, dušnost, horečka). Mimochodem – tlumit horečku do 39 stupňů je podle mne (až na výjimky) nesmysl. Horečka znamená, že imunita pracuje. Vzhledem k nemohoucnosti medicíny při léčbě COVID-19 se domnívám, že homeopatie by mohla být u koronaviru mnohem účinnější. Homeopatika se podávají na základě individuální analýzy symptomů a působí tak, že posílí vlastní obranyschopnost organismu (homeopaté tomu říkají „vitální síla“, lékaři imunita). Tedy ideální kombinace.

Z právního hlediska je v tomto případě rovněž vše v pořádku:
1. na nemoc neexistuje lék, pacienti se léčí sami, neexistuje žádný medicínský doporučený postup
2. homeopatika jsou registrována na SÚKLu jako léčivé přípravky, jejich použití je tedy zcela legální Jediné, co schází, je přesný popis symptomů, podle kterého by mohl homeopat doporučit správné homeopatikum. Proto prosím – pokud máte potvrzený COVID-19, napište mi co nejpřesnější průběh a příznaky. Pokusím se pro vás najít homeopatikum, které vám pomůže. Konzultace COVID-19 je zdarma.